Zalety kurtyn paskowych


Wśród często stosowanych rodzajów przegród w magazynach przemysłowych wyróżnia się kurtyny spawalnicze. Z powodzeniem wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie priorytetem jest ograniczanie strat energii przy stosunkowo niskim koszcie inwestycji i późniejszego serwisowania.

Zwiększona redukcja hałasu otoczenia

Tworzywo z którego wykonana jest kurtyna paskowa (folia PCV), to jedno z najlepszych izolatorów hałasu wśród wszystkich tworzyw sztucznych. Dodatkowe zwiększenie skuteczności tłumienia hałasu odbywa się również przez zwiększenie grubości tworzywa. Najczęściej wykonywane są z pasów o grubości od 2 mm do 4 mm. Jeżeli konieczne jest jednak zwiększenie skuteczności tłumienia dźwięków producenci umożliwiają zamocowanie ich w dwóch rzędach.

Dodatkowym atutem kurtyny paskowe wiszących w przejściach jest ich bezgłośność. Niezależnie czy przechodzą przez nią ludzie czy przejeżdżają wózki widłowe – kurtyna nie wydaje żadnych dźwięków.

Przegląd okresowy

Sprawdzenie stanu pasów i mocowań jest szybkie i bardzo łatwe. Większość czynności może być wykonanych osobiście przez użytkownika i nie wymaga się obsługi serwisowej.